ETUSIVU YHTEYSTIEDOT YHDISTYKSET

 

PIIRIHALLITUS

Puheenjohtaja:
Esko Petäjä
0400-565425
eskopee@nic.fi

Varapuheenjohtaja:
Eino Korri
0400-664634
eikorri@japo.fi

Toiminnanjohtaja:
Pertti Kortesniemi
050-5176396
ep.sotaveteraanipiiri@netikka.fi

Naistyöryhmän puheenjohtaja:
Maire Lammi
050-5584190
mairelammi@gmail.com

PIIRIHALLITUKSEN JÄSENET:
Eino Korri, Lappajärvi                                   0400-664634, eikorri@japo.fi
Sakari Hanhimäki, Lapua                               
Veikko Hallila, Ähtäri,                                     0500-264389 veikko.hallila@pp.inet.fi
Birgitta Koivula, Jurva,                                   0505871934 birgitta.koivula@pp.inet.fi
Maire Lammi, Kurikka                                     050-5584190, mairelammi@gmail.com
Tarja Tapanainen, Kauhajoki,                      0400-945160, tarja.tapanainen@gmail.com
Esa Perkiömäki, Ylistaro,                               0405482627esa.perkiomaki@netikka.fi
Markku Antila, Isokyrö,                                  0405870459, markku.antila@nic.fi

 

 

YHDISTYKSET

Alahärmä
Puheenjohtaja:Seppo Malmi 0440805325
seppo.malmi@netikka.fi
Sihteeri: Leena Vaismaa
0400-184621
vaismaa.leena@gmail.com

Alajärvi
Puheenjohtaja: Sakari Joensuu
0500-368021
sakari.joensuu@att-yrityspalvelut.fi
Sihteeri: Mauno Matila
050-3035182
mauno.matila@japo.fi

Alavus
Puheenjohtaja: Olavi Kalliovaara
040-5858169
olavi.kalliovaara@gmail.fi
Sihteeri: Liisa Aho
040-5080943
liisah4@gmail.com

Evijärvi
Puheenjohtaja: Oskari Rentola
0400-567967
oskari.rentola@luukku.com 
Sihteeri: Satu Toijala-Saari
050-4343486
satu.toijala-saari@aitopalvelu.com

Ilmajoki
Puheenjohtaja: Matti Antila
040-6877074
matti_antila@netikka.fi 
Sihteeri: Tarja Koskela
tarja.koskela@jikky.fi

Isojoki
Puheenjohtaja: 
Antti Jaakkola
anttiilmari.jaakkola@gmail.com
0400940035
Sihteeri: Mauno Tyynismaa
040-5870459
mauno.tyynismaa@pp.inet.fi

Isokyrö
Puheenjohtaja: Markku Antila
040-5223903
markku.antila@nic.fi

Jalasjärvi
Sihteeri: Jyrki Talvitie
0400-668720

Jurva
Puheenjohtaja: Tapani Pietilä
040-5739572
Sihteeri: Esko Liukku
0400-179476
esko.liukku@mhy.fi

Karijoki
Puheenjohtaja: Urpo Paananen
urpo.paananen@gmail.com
040-5487461
Sihteeri: Tuulikki Luoma
tuulikki.luoma@hotmail.com
044-2808393

Kauhajoki
Puheenjohtaja: Heikki Yli-Korhonen
040-5913028
heikki.yli-korhonen@pp.inet.fi
Sihteeri: Hannu Honkaranta
050-3822225 

Kauhava
Puheenjohtaja: Kosti Olli
050-5265686
kosti.olli@gmail.com
Sihteeri: Irja Pesonen
irja.pesonen@wippies.fi

Kuortane
Puheenjohtaja: Raimo Kallioniemi
0400-565026
raimo.kallioniemi@gmail.com
Sihteeri: Jyrki Kaaranka
040-5786659
jkaaranka@yahoo.com

Kurikka
Puheenjohtaja: Mikko Säntti
mikko.santti@luukku.com
040-5509798
Sihteeri: Simo Kuusio
040-5914893
simo.kuusio@netikka.fi

Kortesjärvi
Puheenjohtaja: Lasse Hokkala 0400-414851
lassehokkala@gmail.com
Sihteeri: Ossi Palomäki 
050-5650630
ossi.palojarvi@netikka.fi

Laihia
Sihteeri: Harto Tuomisto
050-3246840
harto.tuomisto@netikka.fi

Lappajärvi
Puheenjohtaja: Eino Korri
0400-644634
eikorri@japo.fi
Sihteeri: Tuula Hautaketo
040-8259101

Lapua
Puheenjohtaja: Mauno Vähämäki
0400-528042
mjv@netikka.fi
Sihteeri: Reijo Sarvela
040-5701002
reijo.sarvela@netikka.fi

Nurmo
Puheenjohtaja: Pekka Marttala
040-7774133
Sihteeri: Alarik Syrjälä
050-3377037
alarik.syrjala@netikka.fi

Peräseinäjoki
Puheenjohtaja: Erkki Honkala
040-7748749
erkki.honkala@netikka.fi
Sihteeri: Simo Simppala
0400-664824
simo.simppala@netikka.fi

Seinäjoki
Puheenjohtaja: Jaakko Antila
040-825 8213
jaakko.antila@elisanet.fi
Sihteeri: Martti Ahopelto
050-5489541
martti.ahopelto@netikka.fi

Soini
Sihteeri: Hannu Penttinen
0400-367196
Hannu.A.Penttinen@gmail.com

Teuva
Sihteeri: Seppo Kuuttinen
06-226029

Vähäkyrö
Puheenjohtaja: Hannu Härö
040-7714511
heruli@suomi24.fi
Sihteeri: Juhani Norgård
0400-918738

Ylihärmä
Puheenjohtaja: Ari Kujanpää
0400-368758
Sihteeri: Erkki Kallio
050-5663356
erkkikallio@luukku.com

Ylistaro
Puheenjohtaja: Esa Perkiömäki
040-5482627
esa.perkiomaki@netikka.fi
Sihteeri: Ritva Mäenpää
050-5403650
ritva.t.maenpaa@netikka.fi

Ähtäri
Puheenjohtaja: Veikko Hallila
0500-264389
veikko.hallila@pp.inet.fi
Sihteeri: Erkki Välipakka
040-7242404
erkki.valipakka@pp.inet.fi

Etelä-Pohjanmaan Sotaveteraanipiiri ry
Vaaramenranta 1
60510 Hyllykallio
puh. 050 517 6396

ep.sotaveteraanipiiri(ät)netikka.fi

Y-tunnus: 0278851-6

Seuraa meitä Facebookissa:

©2022 Etelä-Pohjanmaan Sotaveteraanipiiri ry - MMD Networks Oy